Společenská odpovědnost

Lidé lidem

3 pilíře podpory

Udržitelný rozvoj je pro nás jednou z hlavních priorit. Jsme společensky odpovědnou firmou, která své závazky vůči prostředí, lidem a podnikání bere vážně. Stanovili jsme v této oblasti priority, na které se zaměřujeme a vidíme v nich příležitost pozitivně ovlivňovat zaměstnance, komunity i životní prostředí. Naše síla spočívá v unikátním multikanálovém prodejním modelu, odpovědném podnikání a lidském přístupu.

200
+

podpořených projetů

3 500 000

věnujeme na projekty společenské odpovědnosti každý rok

500 000
tun

odpadu k recyklaci svezeme
od našich zákazníků za rok

environmentální přístup

Zelenější balení

Zboží balíme úsporně, šetrně a ekologicky. Náš balicí stroj Opera umí vysekávat karton podle velikosti zboží a z odpadu si vyrobí do přepravního boxu výplň, aby se zboží nepoškodilo.

Sběr a recyklace

Svážíme od našich zákazníků nepoužívané elektrospotřebiče a staráme se jejich ekologickou likvidaci. Ve všech našich prodejnách mohou lidé odevzdávat nepoužívané baterie, žárovky i drobné elektrozboží a my se postaráme, aby neskončilo na skládce.

Ekologičtější jízda

V rámci služby DOPRAVART dopravujeme větší zboží až k zákazníkům. Jezdíme ekologicky a ekonomicky, optimalizujeme přepravní trasy, sledujeme množství emisí a když to jde, jezdíme do práce na kole.

sociální podpora

Vzdělávání zaměstnanců

Pořád se učíme a učíme se navzájem. Každý z nás je v něčem odborník a společným sdílením informací a zkušeností rosteme v různých oblastech. Čím víc toho víme, tím lépe dokážeme poradit našim zákazníkům.

Pevný etický kodex

Dodržujeme společná pravidla chování, jednání a vzájemné ohleduplnosti. Etické zásady jsou pro nás závazné jak ve vztahu ke kolegům, tak zákazníkům a všem partnerům. Našimi firemními hodnotami jsou proaktivita, důslednost, transparentnost, smysluplnost a týmovost.

Podpora sportu

Máme rádi sport, většina z nás aktivně sportuje a firma nás v tom podporuje firemními benefity. Podporujeme sportovní aktivity dětí a mládeže a usilujeme o to, aby děti měly vztah ke sportu a zdravému způsobu života.

DATART pro lidi

Máme vlastní program pro podporu neziskových organizací, v rámci něhož dvakrát ročně přidělujeme finanční podporu těm, kdo jsou ve složité životní situaci. DATART PRO LIDI pomáhá tam, kde je to potřeba.

Námi podpořené projekty v roce 2021

Nadační fond Kulíšek

NADĚJE

Junák

Sociální služby města Doksy

Cesta domů

Rozum a Cit

Charita Uherský Brod

Krajská nemocnice Tomáše Bati

Turistické informační centrum Valtice

Pečovatelská služba Praha

Borůvka Praha

Diakonie Ostrava

Zdravotní ústav PAHOP

Oblastní charita Strakonice

ACORUS Praha

Světlo autismu Ostrava

strategický pilíř

Podnikání pro nás nejsou jen data a čísla. Podnikání jsou pro nás především lidé, vztahy a příběhy. Naším cílem je být odpovědným leaderem v udržitelnosti, diverzitě, ekologickém doručování zboží a podpoře komunit.

Rovné příležitosti pro všechny

Vedení skupiny DATART GROUP pokračuje v budování takové organizace, která dává zaměstnancům příležitost zapojit se do dialogu a sdílet nápady na zlepšení firemních procesů. Zajišťuje pro ně zdravé pracovní a bezpečné prostředí.

Udržitelnost v dodavatelském řetězci

Dbáme na to, aby naši dodavatelé a partneři respektovali odpovědný přístup k podnikání, firemní kultuře a životu podobně jako my. Využíváme vzájemně zkušenosti a nápady, které posilují udržitelnost v mnoha oblastech.

Trvalý růst

Naší prioritou je naplňovat principy ESG (Environmental, Social, Governance) a pozitivně ovlivňovat vlastní zaměstnance, komunity i okolí k odpovědnému přístupu. Díky automatizaci a digitalizaci procesů chceme být rychlým a spolehlivým dodavatelem zboží našim zákazníkům.

Lidé a kultura

Lidé na prvním místě

Naším cílem jsou motivovaní zaměstnanci, kteří jsou ve svém oboru odborníky a disponují profesionálním, empatickým a excelentním prozákaznickým přístupem nejen k zákazníkům, ale i vůči svým kolegům.